Czy warto kupić nosidełko biodrowe dla dziecka?

Nosidełko biodrowe ma formę pasa z wbudowanym integralnym siedziskiem dla dziecka. Jest to idealna konstrukcja, która nie tylko dba o komfort, ale przede wszystkim troszczy się o zdrowie, bezpieczeństwo i wygodę dziecka. Dlaczego jeszcze warto zakupić nosidełko biodrowe?

nosidełko biodrowe Hipseat  nosidełko biodrowe Hipseat

Swoboda ruchów

Chodzi tutaj o swobodę ruchów zarówno dla opiekującego się dzieckiem rodzica, jak i malucha. Dziecko nie jest w takim nosidełku zapinane jak w tradycyjnych nosidełkach, więc bez problemu może ruszać nogami i rękami, co dla wielu maluchów jest największą atrakcją w czasie, kiedy znajdują się u rodziców na rękach. Rodzic trzymając malucha w nosidełku może zaś spokojnie wykonywać różne czynności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla aktywnego rodzica, które pozwala wykonywać jego ulubione rzeczy i jednocześnie zachować bliskość z dzieckiem.

Bezpieczeństwo

Noszenie dziecka w takim nosidełku jest dla niego w pełni bezpieczne. Nie powoduje obciążenia kręgosłupa czy wypaczenia stawów biodrowych, co nieraz może się stać przy nieodpowiednim stosowaniu tradycyjnych nosidełek. W nosidełkach tego typu można już nosić dzieci, które skończyły 6 miesięcy. Jednakże najlepiej sprawdzają się dla maluchów między 1 - 3 rokiem życia, kiedy to dłuższe spacerowanie sprawia dziecku jeszcze kłopot.

Odciążenie kręgosłupa

Nie tylko mamy małych dzieci narzekają na bóle kręgosłupa. Również wielu ojców narzeka na tą przypadłość, szczególnie kiedy długo nosi dzieci. Nosidełka biodrowe pomagaj rozłożyć obciążenie równomiernie wokół talii, miednicy i bioder, co znacznie odciąża kręgosłup i powoduje, że nie odczuwa się już jego bólu.

Nawiązanie więzi z dzieckiem

Noszenie dziecka w takim nosidełku powoduje, że jesteśmy z nim w ciągłym kontakcie, a maluch jest przytulany i pieszczony. Dzięki temu nawiązuje się lepsza więź z nim. Jest więc to niezwykle przyjemne zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

nosidełko biodrowe hipseat  nosidełko biodrowe hipseat  nosidełko biodrowe hipseat

Źródło: materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)